KOLAGEN! Co jste slyšeli, je pravda. Vaše pleť je na něm závislá.

Kolagen je hlavní bílkovinou v těle.

Je všude. V kostech, ve střevech, v zubech, ve svalech. Prostě všude. Tělo si ho vytváří každičký den. Jeho produkce se však s věkem zpomaluje.

Pokožka je z velké části tvořena kolagenem a vodou.

Kolagen je také hlavní bílkovinou obsaženou v kůži. Samotný kolagen tvoří 80 až 90 % váhy pokožky, vyloučíme-li vodu. Podobá se trojité šroubovici, tedy spirálovité struktuře tvořené třemi řetězci asi sta aminokyselin.

Naše pleť je pevná právě díky kolagenu.

Tělo kolagen využívá při tvorbě svalů, kolagen nicméně od narození dodává naší pokožce odolnost a pevnost. Termín kolagen je odvozen z řeckého slova kólla, což znamená lepidlo. Kolagen typu I a III se společně váží v dermis a fungují jako pojivový polštář

Druhá vrstva kůže je tvořena buňkami, kterým říkáme fibroblasty. Ty vylučují elastin. Kolagen společně s elastinem a dalšími proteiny, tzv. glykoproteiny, tvoří extracelulární matrix. Jde o síť, která formuje samotnou pokožku - jako sval, jež jí dodává skutečné fyzikální vlastnosti, tedy tonicitu, odolnost a pevnost.

Pleť ztrácí kolagen tempem 1 %ročně.

Mezi dvaceti a třiceti lety věku kůže ztrácí přibližně 1 % kolagenu ročně. Syntéza kolagenu fibroblasty se zpomaluje, což vede ke ztrátě elasticity, pevnosti a vláčnosti pleti.

To je důvod, proč naše pokožka ve věku, kdy je nám osmdesát, produkuje o 75 % méně kolagenu než v době, kdy nám bylo dvacet.

Kolagen klesá ještě rychleji v závislosti na tom, jak žijeme.

Ztráta kolagenu může být rychlejší: na vině je fotostárnutí, znečištění, kouření a výživa. Nenávratné škody mohou napáchat také volné radikály a proces glykace (biologický proces, kdy se na kolagen váží molekuly cukru) – existující kolagenová vlákna mohou vlivem těchto faktorů ztvrdnout a spojit se. Enzymy zapříčiňující rozklad kolagenu (MMP) jsou navíc stimulovány UV zářením. S věkem se pak kolagen (původně složitá bílkovina) rozpadá na jednodušší formu bílkoviny. Vzhledem k podpůrné roli kolagenu v kůži tedy není divu, že je jeho degradace na pleti viditelná, pokožka je méně pružná a vláčná.

Kolagen lze podpořit zvenku i zevnitř.

Proces glykace je nyní v rámci výzkumu anti-agingu samostatně zkoumanou oblastí. Narůstající důkazy však poukazují na fakt, že kolagen lze do kůže opět doplnit – nebo alespoň zpomalit jeho ztrátu či rozklad tak, že se ke kolagenu v pleti prostě projíme (pro začátek to nebudeme přehánět s cukrem) a nebudeme se nadměrně vystavovat slunci. Pleťová péče chránící kolagen se rovněž vyplatí dvojnásob.

Ochrání totiž existující kolagen v pokožce a zároveň podpoří tvorbu kolagenu nového. 

Je přirozené, že množství kolagenu se s věkem snižuje. Pomocí jednoduchých kroků však můžeme díky správné péči o pleť známky jeho ztráty v pleti korigovat.

Tak kde je to tajemství???

Face Gel

Peptidový gel určený k péči o pleť obličeje, krku a dekoltu. Má liftingové a protivráskové účinky, založené na jedinečné receptuře Biopeptide Complex a Nutrivi vodě. Multifunkční  kosmeceutikum je mimořádně bohaté na biologicky aktivní látky (kromě jiného obsahuje komplex několika stovek přírodních, biologicky aktivních peptidů, získávaných z vybraných druhů sladkovodních ryb, kolagen, křemík a vitamín C.

Vybrané složky stimulují obnovu přírodního kolagenu v pokožce, vyživují ji a zmírňují podráždění. Mírní viditelné známky stárnutí. Už po prvním použití se pokožce vrací správná úroveň hydratace, je hladší a pružnější. Díky uspořádané struktuře Nutrivi vody, kterou Larens Face Gel obsahuje, mají aktivní složky schopnost pronikat do hlubších vrstev kůže a stimulovat regeneraci poškozeacných struktur.

Díky obsahu  Biopeptide Complex se přípravek vyznačuje intenzívním obnovujícím, vyživujícím a regeneračním účinkem. Posiluje přirozenou ochrannou bariéru pleti, zabraňuje ochabování pokožky a zmírňuje podráždění. Larens Face Gel je unikátní panaceum určené k zpomalení procesů stárnutí pleti a zmírnění kožních problémů. Zpříjemňuje každodenní péči o pokožkua vyznačuje se okamžitým účinkem.

a taky

LipoColl Serum

Koncentrované sérum pro péči o pleť s 20% obsahem Liposomal Collagen Complex. Inovativní kombinace přírodních peptidů a aminokyselin rybího kolagenu uzavřených v liposomálním nosiči, který je přenáší do hlubších vrstev kůže. Díky tomu působí intenzivněji a déle. Okamžitě redukuje vrásky a znatelně zahušťuje strukturu pokožky, iniciuje dlouhodobé regenerační procesy. 

99,98% přírodních složek. 

Důležité je zmínit, že během procesu výroby Liposomal Collagen Complex se nepoužívají žádná dráždivá nebo toxická rozpouštědla, emulgátory, kondicionéry a konzervační látky. Proto je přípravek bezpečný pro alergickou, citlivou pokožku, která vyžaduje zvláštní ošetření.

Larens - více než péče

Larens je specializovaná značka kosmeceutických přípravků pro péči o pokožku obličeje a těla. 

Nabízí moderní přípravky, které se staly revolučním spojením vědeckých úspěchů a geniality přírody, na základě použitých složek, výrobní technologie nebo spektra účinků. Jejich receptury jsou vytvářeny v laboratořích WellU pod dohledem vědců z vědecké rady WellU a vědeckých partnerů.

Přípravky, které reagují na potřeby kůže

Účinek přípravků se zaměřuje na udržení nebo obnovení normálních funkcí kůže, ale zároveň reaguje na její specifické potřeby. 

Proto nabídka Larens tak efektivně reaguje na výzvy, které představuje péče o stárnoucí pleť, o pleť alergickou či problematickou, např. pokožku s atopickou dermatitidou, akné, psoriázou nebo poškozenou nepříznivými vnějšími faktory. 

Je velice účinná při vyhlazování jizev různého původu. Oceňují ji dermatologové i fyzioterapeuti jako podporu terapie.