Citlivá pleť - jaké jsou její projevy a jak vám Larens může pomoci?

Citlivá pleť vzniká zejména v situaci, kdy dochází k porušení přirozené bariérové funkce pokožky. Následně vzniká dehydratace povrchových struktur. To je důvodem pronikání dráždivých látek do hloubky

Jaké jsou projevy citlivé pleti?

Citlivá pleť se projevuje různými příznaky. Ty jsou pro tento typ pokožky specifické. Mohou se objevit kdekoli na tváři. Dokonce, příznaky citlivé pleti jsou podobné těm, které jsou charakteristické pro určité kožní onemocnění.

Mezi nejčastější příznaky patří zarudnutí, olupování a drsnost. Pokožce chybí hydratace a je to na první pohled poznat. Při tomto typu často vznikají nedokonalosti, jako jsou vyrážky nebo dokonce, akné. Všechny příznaky jsou doprovázeny zejména pocity svědění a pálení.

Příčiny vzniku

Při zdravé pleti je charakteristická důkladná regenerace, příjem tekutin a hydratace. Tyto procesy jsou však závislé od aktivity enzymů. To je většinou u citlivé pleti problém. Jejich činnost může být zpomalena, a to vede k redukci lipidů a narušení ochranné vrstvy.

Vnitřní příčiny

Citlivá pleť je charakteristická zejména v raném dětství a stáří. Pokožka je u kojenců velmi tenká, a proto je více citlivá na chemické, fyzikální a mikrobiální vlivy. S přibývajícím věkem ochranná funkce slábne. To znamená, že ve stáří dochází k redukci lipidů, které se nacházejí ve strukturách kůže. V takové situaci se pokožka snadno podráždí.

Stres a nedostatek spánku je častou příčinou mnoha onemocnění, které se týkají celého těla. Výjimkou není ani citlivá pleť. Mimo jiné, příčinou jsou i hormonální změny. Ty se dějí zejména během menstruačního cyklu, těhotenství a menopauzy.

Které vnější příčiny jsou nejčastější?

Tento typ pleti je obzvláště citlivý na změny teploty. Nadměrný chlad snižuje množství sekretů. Naopak, horko vyvolává tvorbu potu, který se následně vypařuje. To zapříčiňuje suchou pleť, náchylnější na podráždění.

Přirozenou obranyschopnost pokožky také oslabuje působení UV záření, ozón a látky znečišťující ovzduší. Dlouhodobé působení slunce způsobuje vysychání pokožky a zvyšuje její citlivost na podráždění.

Pleť se stává citlivější i kvůli kosmetickým produktům, které obsahují barviva, vůně alkohol. Tyto látky mohou mimo jiné vyvolat i alergickou reakci pokožky.

Larens produkty pro citlivou pleť

Citlivá pleť je velmi náchylná na změny počasí a vnějšího prostředí. Lehce se dehydratuje a právě z tohoto důvodu je důležitá důkladná péče. To se však dá zaručit pouze pomocí správných produktů.

Larens produkty jsou vyráběny na přírodní bázi. Jsou šetrné k pokožce obličeje a těla. Které Larens kosmeceutika jsou vhodné pro citlivou pleť?

Larens Dermo wash

Dermo wash obsahuje výlučně bezpečné a přírodní látky. Je hypoalergenní, zvlhčující a urychluje regeneraci. Zmírňuje podráždění a zarudnutí pokožky. Právě z tohoto důvodu je Dermo wash vhodný pro citlivou pokožku.

Tento přípravek používejte jako druhý krok ve fázi čištění. V prvním kroku se aplikuje micelární voda, která slouží mimo jiné i na odličování očí. Dermo wash naneste na navlhčenou pleť, promasírujte a opláchněte ji vlažnou vodou. Také můžete tento přípravek používat jako sprchový gel.

Peptidové sérum na obličej

Dermo sérum je ideální přípravek k ošetření citlivé pleti. Je založen na jedinečné receptuře, která přináší okouzlující výsledky. Dermo sérum má intenzivní regenerační a vyživující účinek. Mimo jiné, reguluje činnost mazových žláz a dodává výživné látky do hlubokých struktur kůže.

Na podobné bázi je založen i Biopeptidový sérum sprej. Pro posílení blahodárných účinků byl tento přípravek vyvinutý na jedinečném nosiči aktivních látek. Jde o NUTRIVI vodu, která posiluje pronikání výživných látek do hloubky buněk.

Osvěžující a hydratační sprej

Aqua sprej je vhodný pro každodenní péči o citlivou pleť. Je určen zejména pro lidi, kteří se déle zdržují ve vytápěných a klimatizovaných prostorách. Aqua sprej chrání pokožku před škodlivými účinky suchého vzduchu, větru a slunce. Navrací pleti její přirozenou vitalitu, pružnost a osvěžuje ji.

Lipocoll Serum Larens

Přináší efekt zjemnění vrásek a zahuštění struktury kůže. Mimo jiné, Lipocoll Serum spouští dlouhodobé nápravná procesy kůže. Přípravek je bezpečný pro alergickou a citlivou pokožku, která potřebuje speciální péči. Lipocoll Serum se používá dvakrát do dne na očištěnou pokožku obličeje, krku a dekoltu.

Larens Silver Face Gel

Silver gel je určený na speciální péči o aknózní problematickou a citlivou pleť. Přináší antibakteriální a protizánětlivé účinky. Dokonce, je mimořádně účinný v boji proti kožním defektům.

Aplikujte menší množství gelu na vyčištěnou, suchou pleť obličeje. Následně jemně vklepejte přípravek do pokožky bříšky prstů. Po uplynutí 5 - 10 minut pocítíte jemné napnutí pleti.

Intenzivní sérum s přírodním složením

Bio Renew sérum je vyvinuto s myšlenkou na pleť, která potřebuje zpevnění, elasticitu a zářivost. Hlavním úkolem tohoto séra je hloubková hydratace a úprava obsahu vody v kůži. Dokonce, Bio Renew sérum zabezpečuje regeneraci, ochranu, lifting a vyhlazení pokožky

Larens hydratační krém

Hydro balance face cream obsahuje jedinečný komplex přírodních peptidů rybího kolagenu a aktivní látky. Tyto produkty zajišťují hydrolipidovou rovnováhu pokožky. Dokonale se vstřebává a zanechává pokožku jemnou, zářivou a hydratovanou. Hydro balance face cream přípravek je třeba aplikovat každé ráno a večer na vyčištěnou pleť.

Exkluzivní krémy s intenzivním účinkem

Liftingový krém zajišťuje rychlý a dlouhodobý efekt napnutí a zpevnění pokožky. Intenzivně zvlhčuje pokožku a urychluje proces tvorby nových buněk a jejich regeneraci. Používá se dvakrát do dne na očištěnou oblast obličeje, krku a dekoltu.

Larens Dermo krém obsahuje bezpečné a přírodní konzervační látky. Je určen pro každodenní péči o pokožku, která je vystavována působení škodlivých látek. Mezi tyto faktory patří bakterie, viry, UV záření, extrémní teploty a stres. Dermo krém zklidňuje pokožku a upravuje činnost mazových žláz.

Zapamatujte si

Při citlivé pleti je důležitá pravidelná prevence. Pomoci mohou i menší úpravy v životním stylu. Vyhýbejte se konzumaci alkoholu a jeho obsahu v kosmetických přípravcích. Omezte chemické konzervanty, a to nejen v potravinách, ale také v produktech na pleť.

Během sprchování používejte minimální množství sprchových gelů a šamponů. V opačném případě by to mohlo vyvolat podráždění pokožky. Také nezapomínejte na speciální ochranu před nepříznivým počasím. O citlivou pleť se musíte starat jako v bavlnce, a to zejména během slunečního záření, mrazů, větru, veder a povětrnostních podmínek.

Lenka Fejfarová Kellnerová