Trápí Vás akné a problematická pleť?

“Akné se tvoří lidem, kteří se nemyjí”. To jste určitě už slyšeli. Ale není to tak jednoduché. Akné je primárně způsobeno hormony a i ti nejčistotnější lidé také trpí akné

Každá žena dobře ví, že se na její pleti krátce před menstruací a v jejím průběhu mohou náhle objevit pupínky, a to i tehdy, pokud má jindy pleť bez problémů. Proč tomu tak je?

I když má akné mnoho různých příčin, jedná se o hormonální poruchu. Hormony řídí vývoj mazových žláz a teprve když je jejich vývoj v pubertě dokončen, vzniká akné. V pubertě se v lidském těle vytváří nadbytek mužských hormonů (androgenů) stimulujících tvorbu mazu v mazových žlázách a zvýšená produkce kožního mazu (seborea) je právě jedním z faktorů, které mohou být příčinou vzniku akné.

To znamená, že svědomitá a každodenní péče o pleť – s použitím takových prostředků k čištění a ošetření pleti, jejichž speciální složení vyhovuje potřebám vaší pleti – vám pomůže snížit výskyt pupínků a udržet svou problematickou pleť pod kontrolou. 

Akné není dobré podceňovat a čekat, že se tento problém vyřeší sám a že je to jen přechodný stav a časem to odezní. Bohužel rodiče puberťáků si myslí, že vyrážky k tomuto věku patří a není to nic výjimečného. Ale pokud se tento stav neřeší ,může být léčba náročnější.

S řešením akné je potřeba začít hned jak se objeví první příznaky, ke kterým patří černé nebo bílé pupínky ,mluvíme o otevřených a uzavřených komedomech.

Proč potřebuji speciální postup péče o pleť?

Pokud máte problematickou nebo aknózní pleť, prospěje vám pravidelně prováděná péče s použitím přípravků, jejichž speciální složení vyhovuje konkrétním potřebám vaší pleti.

Při výběru těch správných přípravků péče o pleť vám může pomoci, když trochu pochopíte, jak ke tvorbě kožních nedokonalostí dochází.

V procesu hraje roli řada komplexních a vzájemně provázaných faktorů – zánět, seborea (nadměrná tvorba kožního mazu), hyperkeratóza (ztluštění vnějších vrstev kůže) a přemnožení bakterií – můžete si přečíst více o každém z nich i o tom, jak spolupůsobí u akné obecně nebo při vzniku akné, a můžete též zjistit více o mikro-zánětu jako základní příčině akné na pozadí vědeckých poznatků o mikro-zánětu.

Nejvhodnějšími přípravky pro péči o problematickou pleť se sklonem k akné jsou ty, které působí na všechny uvedené faktory a tím pleti prospívají, snižují výskyt pupínků a brání jejich návratu.

Co raději nedělat,aby se problém nezhoršil????

  • Nevysušovat pleť agresivními prostředky
  • Nedráždit alkoholovými produkty
  • Nemačkat zásadně a už vůbec ne červené zánětlivé pupínky

Nejíst :

  • -tučné
  • -pikantní
  • -sladké
  • -alkohol

Že je to hodně omezení??? Ano, ale jen když budete dodržovat zásady čištění a zdravého životního stylu, tak je možné velmi brzy a bez následků (tzn. jizev a pigm.skvrn )se akné zbavit.

Pojďme si tedy říct jak na to:

Účinky produktu kosmetceutik Larens jsou zaměřené na udržení a obnovení funkce kůže, ale současně mají reagovat na její specifické potřeby. Proto jsou produkty laurence efektivní odpovědí na výzvy které přináší péče o problematickou pleť a akné. Dokonalé se osvědčil při odstraňování jizev s různým původem. Kosmetika lens představují podporu Dermatologické léčby, účinně a zároveň invazivně a bezpečný způsob jak dosáhnout zdraví vzhled. Výsledky používání, které pociťuji v první v první řadě uživatele, potvrdili

I vědecké výzkumy.

V prvním kroku použijeme mycí produkt na tvář a tělo Darmowash face and body 250 ml. Receptura založená na biopeptid komplex, strukturované nutrivi vodě a bohaté složení aktivních látek a jednou z nich je Ectoin.

Ektoin - přirozený spojenec v boji proti příznakům alergií. Ektoin je přirozená molekula s ochranným a hydratačním účinkem, získávána z extrémofilních mikroorganismů, které žijí v extrémních podmínkách. Mikroorganismy žijící např. v gejzírech, slaných jezerech, v pouštních oblastech produkují ektoin - látku, která je chrání proti škodlivým vnějším faktorům, jako jsou: vysoká teplota, suchost nebo UV záření.

V závislosti od místa, ve kterém žijí extrémofily, mají název:

  • Termofily (horké gejzíry a sopky)
  • Halofily (slaná jezera)
  • Psychrofily (pod povrchem ledu v Arktidě)

Ektoinpůsobí ochranně a stabilizačně i na buňky lidského organismu, proto se používá k zmírnění příznaků alergií. Ektoin se využívá i v dermatologii, kde se používá hlavně při léčbě a zmírňování příznaků atopické dermatitidy. Výzkum, při kterém se používal ektoin potvrdil, že díky jedinečným vlastnostem vázat vodu, tato molekula hydratuje kůži, zmírňuje svědění a drsnost kůže.

Alantoin - jako derivát močoviny – vyhlazuje a zvláčňuje, jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky a uvolňuje póry. Stimuluje granulaci, čili vznik nové pojivové tkáně - regeneruje, urychluje hojení a obnovuje poškozený epitel. Působí protizánětlivě, zklidňuje a hydratuje pleť. Podporuje udržování správné hydratace pleti, vytváří na jejím povrchu přirozenou ochrannou vrstvu, která brání úniku vody.

Dále můžeme použít micelární vodu s názvem Micelární lotion 200 mlkterá je také vhodná na čištění pleti. Speciální složení zaručuje optimální ošetření pleti ve fázi čistění .

Důležité je, že tato micelární voda obsahuje Micely Starot mastných kyselin, které při styku s kůží vážou nečistoty a nadměrné množství kožního mazu a úplně je odstraní z jejich povrchu. Micelární voda je mimořádně účinná a zároveň jemná nedráždí oči odstraňuje i voděodolnou řasenku a zároveň tonizuje a hydratuje pleť. Důležité díky obsahu koloidního stříbra působí antibakteriálně a protizánětlivě . Neobsahuje parabeny. Má lehkou nemastnou konzistenci a příjemně voní. Je vhodná na každodenní ošetření dokonce i velmi citlivé pleti.

Dalším velmi důležitým krokem je enzymatický peeling

Enzymatický peeling Larens Enzymatic Peeling je ideálním produktem pro pokožku, která potřebuje očistit a navrátit lesk. 

Efekt slupování epitelu zajišťují tři přírodní proteolické rostlinné enzymy: papain z plodu papáji, ficin z plodů fíků a bromelain z ananasu. Při použití na pokožku v příslušné koncentraci mají schopnost rozpouštět odumřelé, zrohovatělé buňky pokožky.  Důležité je, že působí pouze na jejím povrchu,  nemusí se vtírat do pokožky a díky tomu nezpůsobují podráždění a jsou vhodné i pro velice citlivou pleť nebo pleť s rozšířenými cévami.

Za zklidňující a regenerační účinky jsou zodpovědné peptidy rybího kolagenu v Biopeptide Complex, výtažek z Vilínu virginského, který stimuluje buněčné dělení, stahuje a působí antibakteriálně a glukonát zinečnatý, který zklidňuje zarudnutí a podráždění. Přidaný L-arginin zlepšuje krevní oběh - působí na pokožku jako masáž. Díky tomu je pleť rozjasněná, má zdravý a svěží barevný tón. 

A teď to nejdůležitější !!! !

Silver face gel 50 mlje kolagen novou – peptidových gel s vysokou koncentraci bio peptid komplex a koloidního stříbra. Antibakteriální a protizánětlivé částice stříbra představují účinný produkt proti akné a vyrážkám, je vhodný i pro zralou pleť. Ostatní složky produktu stimulují obnovu přirozeného kolagenu, vyživují a zmírní podráždění. Díky jedinečnému nosiči jakým je strukturovaná nutrie voda začíná gel působit už v nejlepší hlubší vrstva struktury kůže.

A posledním krokem v péči o problematickou pleť je velmi důležitá hydratace.

Hydro balanc face cream 50ml ,je ultra hydratační krém pro všechny typy pleti ,

Liposomal Collagen Complex - toto je jedinečná složka na trhu, která je inovativní kombinací přírodního rybího kolagenu, peptidů, aminokyselin, dekorinů, lumikanů, histonů uzavřených v liposomálním nosiči.

obsahuje jedinečné složky pro řešení problematické pleti ,kromě jiného také velmi důležitý vitamíny C ,koloidní stříbro ,hydromanil, ale také squalan a alantoin.