Tipy pro muže – doporučené výrobky a správná péče o pleť!

Už dávno zde nejsou časy, kdy se muži o svou pleť nestarali. Až jednou denně si ji umývali, a to byla celá péče. V dnešní době muž ví, jakou důležitou roli hraje kvalita pleti. Právě z tohoto důvodu se o sebe více stará a dbá o svůj zevnějšek.

Charakteristika mužské pleti

Jak jsme si již v úvodu vzpomínali, mužská pleť je výrazně tlustší. To znamená, že je i odolnější vůči nepříznivým vnějším vlivům. I přesto se však muži často setkávají s problémem, jakým je problematická pleť. To zapříčiňuje zvýšenou produkci kožního maziva, kvůli čemuž vznikají různé kožní nedokonalosti.

Stárnutí kůže

Obecně platí, že kůže u mužů stárne výrazně pomaleji. První vrásky se mohou objevit ve věku 35 let. Postupem času mužská kůže začíná ochabovat, ztrácí flexibilitu a schopnost udržet si v sobě vodu.

Vyšší produkce kožního maziva

Mužská pleť je známá i zvýšenou produkcí kožního mazu. Kůže se leskne, je mastnější a vznikají nepříjemné pupínky. Muži to často řeší půjčením si krému od své poloviny. To však není správné řešení. Krémy pro ženy jsou vyvinuty na mastnější bázi. Muži tak svou kůži zbytečně zatěžují. Pro ně jsou vhodné krémy, které jsou nemastné a snadněji se vstřebávají.

Larens produkty určené pro mužskou pleť

Kosmeceutika Larens je známá zejména svým jedinečným složením. Jsou vyvinuty na bázi přírodních peptidů, které zaručují výjimečné účinky pro kůži.

Které Larens produkty jsou pánům doporučeny?

Larens Revital Men Face Cream Gel

Larens Revital Men Face Cream Gel je intenzivní a vysoce regenerativní krém pro mužskou pleť. Je určen k péči o náročnou kůži. Dokonce zajišťuje komplexní regeneraci a stimulaci kožních buněk. Mimo jiné účinně vyhlazuje a redukuje vzniklé vrásky.

Jak jsme si již říkali, mužská kůže je neustále vystavována podráždění. Je to především kvůli holení, což je u pánů velmi časté. Revital Men Face Cream Gel zmírňuje podráždění a zarudnutí kůže. Hluboce ji hydratuje a bojuje proti vysušení.

Revital Men Face Cream Gel obsahuje jedinečný komplex biopeptidů. Ten zaručuje okamžitou hydrataci, a to i těch nejhlubších vrstev kůže. Mimo jiné, vyplňuje rýhy, nerovnosti a zabraňuje již zmíněnému ochabování kůže. Dokonce peptidy obsažené v tomto přípravku bojují proti pigmentovým skvrnám a rozjasňují barvu pleti.

Aplikujte přípravek podle potřeby na suchou pleť, zejména po každém holení. Při pravidelném používání se objeví okouzlující výsledky, díky nimž bude každý muž vypadat neodolatelně.

Larens Dermo Wash Face & Body

Dermo Wash je tekutý přípravek, který se používá k čištění obličeje a těla. Obsahuje jedinečný komplex přírodních peptidů, rybího kolagenu v kombinaci s ektoinem. Přípravek obsahuje bezpečné a přírodní látky.
Mimo jiné Dermo Wash přináší okúzlující účinky, a to zejména hypoalergické, seboregulační a zvlhčující. Zmírňuje podráždění a zarudnutí kůže. Dokonce chrání buňky před škodlivými vnějšími faktory.

Aplikace přípravku je skutečně jednoduchá. Spočívá v nanesení malého množství na zvlhčenou kůži obličeje a těla. Přípravek jemně masírujte a vypláchněte vlažnou vodou. Je vhodný zejména pro problematickou mužskou pleť.

Larens Silver Face Gel

Častým problémem u mužů je problematická pleť. Silver Face Gel se používá k léčbě akné, zánětu a drobných ran. Jedná se o multifunkční kosmeceutikum, které se projeví i v těch nejhlubších vrstvách kůže.

Díky jedinečnému složení Silver Face Gel zmírňuje podráždění, zabraňuje ochabnutí kůže a zajišťuje její regeneraci. Mimo jiné, přípravek má okamžitý účinek, a tak je vhodný nejen pro mladou, ale i zrelou problematickou pleť.
Aplikujte přípravek na kůži obličeje, krku a dekoltu. Jemně ho vklepte prsty a po 5 – 10 minutách byste měli cítit jemné napnutí. Poté použijte vhodný krém, jakým je například zmíněný Larens Revital Men Face Cream Gel.

Starostlivost o mužskou pleť – jak na to

První věc, kterou si ostatní všimnou, je obličej člověka. Z tohoto důvodu byste neměli zanedbávat každodenní péči o kůži. Ta má velký vliv na celý zovnějšek. Pokud chcete vypadat neodolatelně a se svou pletí zazářit kdekoliv, máme pro vás několik tipů!

Důležité je čištění

Čištění pleti je základem každodenní péče. Během celého dne se na obličeji usazuje množství nečistot. Z tohoto důvodu se upchávají rozšířené póry, což má za následek tvorbu nedokonalostí. Mimochodem, taková pleť se více leskne, a to vypadá odpudivě. Nejlepší možností je použít přípravek, který odstraní nečistoty a zanechá plec hydratovanou a svěží.

Kosmetika pro muže

Jak jsme si již vzpomínali, ženská kosmetika mužskou pleť jen zbytečně zatěžuje. Proto byste měli používat kosmetické přípravky určené pro muže. Jejich obsah je přizpůsoben mužské pokožce.

Mimo jiné jsou tyto přípravky vyvinuty tak, aby zmírňovaly podráždění po holení a zabraňovaly vzniku zánětů. Kosmetické přípravky by měly splňovat potřeby mužů. Vyhněte se však produktům obsahujícím alkohol. To by mohlo zbytečně dráždit kůži a zvyšovat produkci kožního mazu.

Pozor na oční okolí

Při používání kosmetických přípravků se vyvarujte očního okolí. Je to především z důvodu možného podráždění očních sliznic a jejich zarudnutí. Nezapomínejte však na oční péči. Jedná se o oblast, kde se nejčastěji vyskytují vrásky. Kůže je v okolí očí velmi jemná a citlivá. Zvolte si proto speciální oční gely, které také regulují tmavé kruhy pod očima.

Nezapomeňte na hydrataci per

Péče o pleť je velmi důležitá jak u žen, tak i u mužů. Zejména v období léta a zimy jsou pery vystavena nadměrnému vysušení. Z tohoto důvodu vzniká nepříjemné popraskání. Proto byste měli používat klasické balzamy na pery, které obsahují hydratační a výživné látky. Aplikujte balzam vždy před odjezdem z domova. Tím zajistíte dokonalou ochranu per před vnějšími vlivy.

Nezapomeňte

Kromě správné péče o pleť a používání vhodných přípravků je také důležitá vyvážená strava a dodržování pitního režimu. Upřednostňujte větší porce zeleniny, ovoce, luštěnin, ryb a zeleného čaje. Tyto potraviny přispívají ke zdravé a sveží pleti. Dodržování správné životosprávy samozřejmě zlepšuje hydrataci celého organismu.