Smíšená pleť – její vlastnosti, doporučené produkty a každodenní péče!

Jak poznáte smíšenou pleť?

Smíšená pleť se zejména v oblasti T – zóny podobá mastnější kůži. Za T-zónu se považuje čelo, brada a nos. Je zde vysoká produkce kožního maziva, což má za příčinu vznik nedokonalostí.

Vypadá zdravě

Obecně platí, že smíšená pleť vypadá na první pohled zdravě. Problém však nastává v T-zóně, kdy se objevují první znaky nedokonalostí.

Suchá vs. mastná

Smíšená pleť dostala svůj název zejména z důvodu jejího rozdělení na suchou a mastnou kůži. Suchá pleť bývá v tomto případě většinou v oblasti obličeje (lících). Mastná kůže je zejména na čele, bradě a nose.

Problémem jsou vrásky

Vrásky u tohoto typu vznikají zejména v oblasti suché kůže. Je známo, že ženy se suchou pletí mají výraznější vrásky. Proto je důležitá pravidelná hydratace kůže.

Příčiny vzniku smíšené pleti

Obecně platí, že smíšená pleť postihuje dospělé. Tuková oblast v oblasti T – zóny je způsobena nadměrnou produkcí kožního maziva. Suchší místa smíšené pleti jsou způsobena nedostatkem kožní masti a lipidů.

Jak vypadá správná péče?

I když je péče o smíšené pleti poměrně náročná, není to nic, co byste nedokázali. Okouzlujících výsledků dosáhnete pomocí pečlivé péče, při níž jsou důležitá určitá kritéria.

Důležitá je rovnováha

Pokud máte smíšenou pleť a používáte ošetřujicí produkty, oblast T – zóny se začne mastiť. Pokud přestanete používat tyto přípravky, kůže v oblasti obličeje se bude vysušovat a budete mít pocit neustálého napnutí. Ideální volbou je aplikovat na obličej přípravky, které vyhovují všem oblastem.

Každodenní  čistění

Prvním krokem k řádné péči je samozřejmě čištění. Při smíšeném pletu je to však obrovská výzva. Oblast T – zóny musí být opečována velmi opatrně. Jemně odstraňujte mastnotu, aby se nevytvořily černé tečky a puchýře. Naopak, suchá oblast obličeje musí být dobře hydratována.

Smíšená pleť v zimě a v létě – jak se liší?

Smíšená pleť v zimě je známá tím, že se často vysuší. To je způsobeno nadměrným přívodem teplého vzduchu právě z radiátorů. Lze to však napravit důkladnou hydratací.

V létě je smíšená pleť náchylnější na sluneční paprsky. Z tohoto důvodu byste měli používat ochranné prostředky. Pleť je v létě mastnější a proto se v tomto letním období upchávají póry častěji. Důležité je správné čištění.

Larens přípravky pro smíšenou pleť

I při smíšené pleti můžete dosáhnout výsledků, jakými jsou hebká a zdravá kůže. To se však docílí jen díky správné péči a přípravkům, které jsou určeny pro smíšenou pleť.

Které to jsou?

Dermowash s peptidy a kolagenem

Dermo wash je tekutý přípravek na bázi přírodních peptidů. Používá se k čištění pleti ale i k ošetření kůže těla. Larens produkty jsou univerzální, a to platí i pro Dermo wash. Lze jej použít i na problematickou a citlivou pleť. Zajišťuje dokonalou hydrataci, zmírňuje podráždění a zčervenání kůže.

Larens micelární voda

Larens Micellar Lotion je přípravek určený k čištění obličeje a odličování očí. Specialní složení micelární vody zaručuje optimální ošetření pleti ve fázi čištění. Přípravek je mimořádně účinný a zároveň šetrný k kůži. Dokonce, odstraňuje i vodeodolnou řasenku. Díky koloidnímu stříbru působí na pleť antibakteriálně a protizánětlivě.

Enzymatický peeling

Enzymatický peeling obsahuje vysoce koncentrované složky, které jemně odlupují odumřelou kůži. Pro smíšenou pleť se doporučuje používat jednou týdně. Při pravidelné aplikaci působí komplexně. Vyhlazuje, vyrovnává barevný tón a zlepšuje prokrvení kůže.

Peptidové sérum

Revoluční peptidové sérum Bio peptid sprej je určené k péči o obličej, tělo a vlasy. Jedná se o multifunkční kosmeceutikum, které intenzivně vyživuje a regeneruje kůži a vlasy. Zajišťuje dlouhodobou ochranu před nepříznivými vnějšími vlivy. Dokonce Biopeptidový sprej má zmírňující a regenerační účinek.

Ultra hydratační sprej

Aqua sprej je přípravek pro péči o obličej a vlasy. Přinavrácí kůži její přirozenou vitalitu, pružnost a svěžest.  Aqua sprej je ideální volbou jako kombinace k pleťové vodě. Nepoškozuje přirozenou ochrannou vrstvu kůže a může se také používat jako báze pod make – up.

Lipocoll serum Larens

Lipocoll sérum je ideální přípravek pro smíšenou a citlivou pleť, které vyžaduje speciální ošetření. Zajišťuje důkladnou hydrataci, stimulaci regeneračních procesů a zvýšení hustoty kůže. Neobsahuje žádné umělé nebo konzervační látky. Díky tomu je Lipocoll sérum vhodné i pro alergickou kůži.

Silver Face Gel

Přípravek Silver gel je vysoce účinný v boji proti nedokonalostem. Má výrazný vliv na zmírnění podráždění, reguluje tvorbu kožní masti, urychluje hojení zánětů a jiných poškození.

Silver gel je jedinečný zejména pro své složení, které přináší mnoho příznivých účinků. Obsahuje křemík, koloidní stříbro, kolagen, vitamin C, kyselinu mléčnou a přírodní peptidy.

Larens Inovativní sérum

Bio Renew sérum je přípravek na bázi přírodních látek. Zajišťuje hloubkovou hydrataci pleti, její dlouhodobé zpevnění, vyživení a posílení. Dokonce Bio Renew sérum má i omlazující a protivráskový účinek.

Hydratační krémy

U smíšené pleti je důležitá zejména důkladná hydratace. Ta se zajistí i pomocí hydratačných krémů, jako je Hydro Balanc krém a Liftingový krém. Jsou určeny k péči, pro všechny typy pleti.

Hydro Balanc krém vyniká optimálním zlepšením vzhledu a kondice pleti. Liftingový krém je oblíbený zejména pro rychlý a dlouhodobý úfekt napnutí a zpevnění kůže.

Nezapomeňte na masku

Použití masky je při smíšené pleti nezbytné. Z rady Larens produktů doporučujeme Bio renew Tissue mask. Jedná se o přípravek s komplexem bioaktivních růstových faktorů a peptidů rybího kolagenu. Hloubkově hydratuje, zpevňuje a stimuluje obnovu buněk. Bio renew Tissue mask byla vyvinuta tak, aby dokonale přiléhala ke konturám obličeje.

Pleťová maska se postará o odstranění starých buněk, pokožku zjemní a zbaví přebytečného mazu. Bio renew Tissue mask zmatní pokožku a stáhne rozšířené póry. Pleť tak vypadá zdravěji je zářivější a mladší.

Mimo jiné jzákladní a povinnou výbavou, majitelky smíšené pleti by měly být i odmašťovací brousky. Můžete po nich sáhnout kdykoli, když to budete potřebovat.

Pokud si nevíte rady s řešením Vaší pleti, ráda Vám poradím. Neváhejte vyzkoušet a jsem přesvědčená, že výsledky a rychlé efekty Vás velmi překvapí.