Jaký tělový peeling je nejlepší?

V dnešní době existuje opravdu spousta možností, ze kterých si lze metodu peelingu vybrat. Můžete se vydat k odborníkovi na chemický peeling, jehož působení oproti domácím peelingům sahá hlouběji a efekt je déletrvající. Nicméně je potřeba počítat s tím, že se jedná o agresivnější metodu péče o kůži a je při něm potřeba opatrnosti.

Další možností za účasti odborníků je laserový peeling. Tato metoda je neinvazivní, neprovázejí ji žádné nepříjemné pocity bolesti a výsledky jsou velmi výrazné. Na rozdíl od chemického peelingu lze tuto metodu využít i v citlivých partiích očí a víček a lze s ní také velice úspěšně řešit problém s akné.

Co se však týče domácí péče, zde jsou nejčastěji využívané možnosti dvě. Tou první je peeling mechanický a tou druhou enzymatický.

Mechanický peeling je založen na obrušování horní vrstvičky kůže. Využívány jsou k tomu různé abrazivní složky krémů či gelů, nejčastěji to jsou například drcené pecky mandlí, křemík nebo drcená pemza. Pravidelným používáním se pleť vyhlazuje, nevýhodou tohoto druhu peelingu je však hlavně to, že při něm nedochází k hlubší regeneraci a stimulaci tvorby kolagenu. Navíc tento způsob není vůbec vhodný pro citlivou nebo hodně suchou pleť.

Naopak enzymatický peeling je zcela neinvazivní a určený i pro citlivou a suchou pleť. Účinné látky (mnohdy přírodního původu) jsou zde nanášeny jako složka krémů či jemných emulzí, které se postarají o uvolnění a odloupnutí odumřelé vrstvičky kůže. Jedná se tak o metodu mnohem šetrnější a relativně rychlou, jelikož tyto krémy či emulze se po několikaminutovém působení opláchnou a pleť se ošetří vhodným kosmetickým přípravkem.

A proč bychom vám doporučili právě Enzymatic Peeling od Larens? Protože jeho složky mluví samy za sebe.

Lipozomální kolagen pleť regeneruje, zpevňuje, vyhlazuje vrásky a také zesvětluje a vyrovnává barevný tón pleti.

Peelmoist™ je složka obsahující papain, výtažek z papáje, který narušuje proteinové vazby mezi poškozenými nebo odumřelými epidermálními buňkami. Jeho úkolem je změkčení a odlupování zrohovatělé vrstvy epitelu, zabraňuje zdrsnění a vysoušení pokožky, zlepšuje její peeling a udržuje vysokou úroveň přirozené hydratace.

Ficin je enzym získávaný z plodů fíků, vyhlazuje pleť, dokonale odstraňuje zrohovatělou vrstvu pokožky a nečistoty.

Bromelain je proteolický enzym získávaný z ananasu, který má kromě úkolu jemného slupování také hojivé, protizánětlivé a zklidňující účinky.

L-Arginin je jakožto složka syntézy oxidu dusnatého zodpovědný za rozšíření průsvitu cév, ovlivňuje správnou smrtitelnost cév a zlepšuje krevní oběh. Také hydratuje, protože zvyšuje tvorbu NMF a syntézu močoviny v pleti, čímž chrání proti extrémnímu vysušení a keratóze kůže. Navíc podporuje syntézu kolagenu v pokožce.

Vilín virgínský  má silně stahující účinek, zlepšuje prokrvení kůže, posiluje a zužuje kapiláry. Stimuluje a urychluje hojení a regeneraci podrážděné kůže.

Kokosová voda je koktejl blahodárných mikroživin, který zklidňuje, hydratuje a vyživuje pokožku.

Takže co vy na to? Je podle vás lepší manuálně odrhnout tenkou horní vrstvu kůže, nebo mimo odstranění odumřelé vrstvičky také pleť hloubkově vyživit a stimulovat k další tvorbě kolagenu, abychom i přes rostoucí číslo na narozeninových dortech vypadali stále lépe? Za nás je volba jasná Larens Enzymatic Peeling!