Účinná péče o suchou pleť – co je třeba dodržet?

V důsledku nedostatku kožního maziva má suchá pleť málo lipidů. Ty pleť potřebuje zejména k zadržování vlhkosti a správnému fungování ochranné bariéry. Je vědecky prokázáno, že suchou pleť má výrazne více žen než mužů.

Projevy suché kůže

Pro suchou pleť jsou charakteristické vrásky. Také je náchylnější na rychlejší stárnutí kůže. Na dotyk působí drsně a místy se na ní objeví i šupiny nebo skvrny. Mimo jiné, často je pleť napnutá. Výrazně reaguje na teplotu a vlhkost vzduchu. Práve z tohoto důvodu je citlivá nejen v létě, ale i v zimě.

Jak může vzniknout?

Okolností, proč vzniká suchá kůže je více. Mezi nejčastější příčiny patří stárnutí. Kůže se přirozeně časem vysuší, ztrácí výživu a vznikají vrásky.

Jak jsme již zmínili, suchá pleť je náchylná na změny teploty. Z tohoto důvodu vzniká i při studeném počasí, nebo naopak při častém opalování.

Pozor na kosmetické přípravky

Ne všechny produkty, které vidíte, jsou určeny pro suchou pleť. Volba nevhodných kosmetických prostředků, může příčinou ke vzniku suché pleti. Důvodem jsou zejména agresivní mýdla, čisticí prostředky a chlor. To vše zapříčiňuje narušení přirozené ochrany kůže. Vysušit pleť mohou také kosmetické přípravky s obsahem alkoholu.

Hydratace jako základ péče

Je známo, že pro suchou pleť je důležitá zejména důkladná hydratace. Pokud byste tuto činnost zanedbali, mohlo by to vést ke zvýšenému vysychání kůže . Nezapomeňte však, že i nadměrné sprchování a koupání způsobuje suchou kůži.

Důležitý přísun vitaminů

Pokud trpíte suchou kůží, měli byste věnovat větší pozornost a dbát na pravidelný pitný režim. Mimo jiné je důležitý přísun potřebných zdravých tuků a vitaminů. Váš jedálníček by měl obsahovat vyvážené jídlo s vysokým obsahem živin.

Jiné příčiny

V neposlední řadě, příčinou vzniku suché kůže je i určitá choroba. Nejčastěji je příčinou onemocnění ledvin nebo cukrovka. Je to jeden z projevů dané nemoci. Suchá pleť však může vzniknout i kouřením a svou roli také hraje dědičnost.

Stupne suché kůže

Suchá pleť se skládá ze tří základních stupňů. Každý z nich je něčím specifický a charakteriztický.

1. stupeň: Suchá pokožka

Při prvním stupni se vyskytuje nižší koncentrace přirozených hydratačních látek. To znamená, že dochází k mírnému vysušování základních struktur pleti. Snížená schopnost vázat vodu zapříčiňuje její hrubnutí a neustále napnutí.

2. stupeň: Mimořádně suchá pokožka

Mimořádně suchá pokožka je typická zejména pro starší lidi. Vyskytuje se převážně v oblasti rukou. Specifická je hlavně pro svou drsnost, popraskání a výskyt šupin.

3. stupeň: Suchá atopická pokožka

Třetí stupeň suché pokožky je charakteristický pro výskyt atopického ekzému. Ten při tomto stupni vzniká nejčastěji. Vede to k olupování, svědění a zarudnutí pokožky.

Které produkty jsou vhodné pro suchou pleť?

Kosmeceutika Larens vám nabízejí široký výběr přípravků, které jsou určeny k použití pro suchou pokožku. Jejich receptura je založena na přírodní bázi. Larens produkty přinášejí okouzlující výsledky jako je navrácena zdravá a zářivá pokožka.

Jemná micelární voda

K čištění obličeje a odličování očí slouží micelární voda. Účinně odstraňuje make - up a veškeré nečistoty. Je jemná a zaručuje šetrnou péči o pleť. Současně tonizuje a hydratuje pokožku. Suché pleti tak dodá příjemný svěží pocit.

Regenerační peptidové sérum

Bio peptid sérum sprej je přípravek určený k péči o pokožku obličeje, celého těla a vlasů. Jeho neoceniteľnosť spočívá v rozmanitosti jeho používání. Dokonce, přináší trojnásobný účinek, a to regenerační, vyživující a ochranný

Larens vyživující gely

Regenerační a vyživující sprchový Revital gel hloubkově vyživuje a zajišťuje pokožce přiměřenou hydrataci. Face gel je intenzivně liftingové sérum. Je určen na péči o pleť obličeje, krku a dekoltu. Dokonce, zajišťuje protivráskový účinek.

Bio Renew produkty

Hydratační a liftingové Bio Renew sérum dodává pokožce ztracenou elasticitu, zářivost a hydrataci. Nezapomínejte však na používání masky. Bio Renew Tissue mask zajišťuje důkladnou obnovu buněk, regeneraci a lifting.

Které sérum je nejlepší?

Mezi doporučené séra z řady Larens patří Lipocoll sérum a GLA sérum. Jde o produkty, které jsou určeny k péči o vysušenou pleť. Zabezpečují dokonalé vyživení pokožky, její hydrataci, regeneraci a obnovu buněk. Optimálně zlepší vzhled a kondici pleti.

Exkluzivní krémy

Liftingový krém intenzivně zvlhčuje pokožku. Zmenšuje vzniklé vrásky a viditelně je vyhlazuje. Dermo krém zajišťuje vysokou úroveň hydratace. Mimo jiné, výrazně zpomaluje proces stárnutí pokožky a upravuje činnost mazových žláz.

Každodenní péče o suchou pleť

Suchá pleť je pro svou péči specifická, tak jako každý jiný typ. Právě z tohoto důvodu byste měli své pokožce věnovat zvýšenou pozornost.

Pravidelné čištění

Čištění pleti je důležité, avšak neměli byste to přehánět. Optimální je, pokud si vyčistíte pokožku dvakrát denně. Používejte jemné, zvlhčující přípravky, které nenaruší ochrannou vrstvu. Doporučujeme používat zejména Larens krémy. Ty mají nejjemnější složení a jsou určeny především pro suchou pleť.

Pozor na léky

Některé léky mají určité nepříznivé účinky, které způsobují vysušování pleti. Pokud máte jakékoliv problémy se suchou pokožkou, poraďte se ohledně užívání léků s lékařem. Ten vám řekne, zda daný lék ovlivňuje vaši pleť.

Dehydratovaná vs. suchá pokožka

Dehydratovaná a suchá pokožka se projevuje téměř stejně. Rozdílem je odlišná péče. Jak jsme si již zmínili, kůže, která je přirozeně suchá, má nedostatek lipidů. Ty jsou pro pokožku cenné a chrání ji před vysoušením.

Naopak, dehydratované pokožce chybí vlhkost. Samozřejmě, dehydratovaná pleť je pouze dočasný stav. Ve většině případů je způsoben zejména vnějšími vlivy jako je teplo a chlad.

Horká koupel - ano nebo ne?

Pro suchou pleť platí, že voda ji vysušuje. To však neznamená, že byste se měli každodenního sprchování vzdát. Doporučujeme vám vyměnit horkou koupel za kratší sprchování s vlažnou vodou. Horké lázně zkuste minimálně omezit, popřípadě si do nich přidat kapky koupelových olejíčků.

Zapamatujte si

Nezapomínejte, že pleť má ráda pravidelnou péči. Při suché pokožce jde především o tu hydratační. V případě, že chcete vidět výsledky co nejdříve, neměli byste vynechat ani jeden den péče.
Vyhýbejte se přípravkům s obsahem alkoholu. Ty smývají přirozený mastný film a pokožka se více vysušuje. Doporučujeme používat kosmetické přípravky určené výlučně pro suchou pleť.