Co si pohlídat při výběru kolagenového produktu?

Kolagen - slovo, které je v posledních letech skloňováno napříč všemi možnými odvětvími, a v kosmetice obzvlášť. Na trh se v posledních letech dostalo obrovské množství produktů, ve kterém se laik vyzná jen velmi těžko. A častokrát není ani výsledná cena produktu to, co by vám mohlo naznačit, zda je daný produkt opravdu kvalitní a vhodný. Na co byste si tedy měli při výběru produktu s kolagenem dát pozor?

 1. Kvalita vstupní suroviny

 • ptejte se, z jakého živočišného druhu je kolagen získáván
 • v kosmetice vždy preferujte mořský kolagen získávaný z kůží ryb (obsahuje totiž menší množství prolinu a hydroxyprolinu než kolagen ze savců, díky čemuž je lépe vstřebatelný a využitelný pro pleť)
 1. Technologie zpracování kolagenu 

 • kolagen (jako ostatně každá bílkovina) je velmi citlivý na teplotu, jakmile jej zahřejete, ztratíte jeho bioaktivní hodnotu (nikdy proto nekupujte kolagen, který prošel jakoukoliv tepelnou úpravou)
 • kolagen obsažený v našich produktech je získáván patentovanou extrakcí za studena, kdy je z rybích kůží opatrně extrahován v pouhých 16 stupních a zachovává si tak veškeré biologicky hodnotné složky
 1. Složení produktu 

 • obsahuje přípravek pouze aktivní kolagen, nebo i peptidy? 
 • a co vitamín C a další látky nutné k optimálnímu vstřebávání?
 1. Koncentrace účinných látek

 • vždy si ověřte, zda Vámi preferovaný produkt obsahuje složky v takovém množství, aby se dostavil kýžený efekt
 • naše produkty obsahují tzv. fyziologické koncentrace, což se projeví mnohem rychlejším nástupem účinků
 1. Vhodný nosič bioaktivních látek

 • v jaké formě jsou aktivní látky v produktu obsaženy? Dostanou se do hlubších vrstev kůže, aby měly dostatečný efekt?
 • v Larens např. takzvané liposomy, které umožní bioaktivním látkám dostat se přes pokožku až do hlubších vrstev, kde působí mnohem efektivněji

Tolik náš stručný návod, na co si při výběru produktů s kolagenem dát pozor. Nabídka na trhu je opravdu široká, ale stejně tak široká je i škála jejich efektivity a ceny. Určitě bychom Vám neradili vybírat mezi nejlevnějšími variantami, jelikož aby byla zachována bioaktivita a tedy i efektivita kolagenu jako takového, metody extrakce a zpracování těchto surovin jsou poměrně drahé. Příliš nízká cena tedy pravděpodobně bude znamenat, že produkt byl vyroben některým z jednodušších a tedy i levnějších způsobů, což bude mít bohužel nemalý vliv i na konečnou efektivitu produktu. Ale stejně tak je třeba si dát pozor i na přehnaně drahé produkty, které často do prodejní ceny reflektují spíše své marketingové výdaje, než-li ty výrobní. Proto vždy raději dejte přednost kvalitnímu složení za adekvátní cenu, než-li platit málo či moc za něco, u čeho budete muset hledat výsledný efekt snad i mikroskopem.