Jaké Larens produkty jsou vhodné pro mastnou problematickou pleť?

To, že i mastná pleť může být krásná, není výmysel. Je to skutečnost, kterou lze dosáhnout zejména správnou péčí o kůži. To samozřejmě zahrnuje i používánívhodných kosmeceutických prostředků, které jsou určeny k aplikaci na mastnou a problematickou pleť.

Základním pravidlem je vědět, jaký druh pleti máte. Rozlišujeme několik druhů, a to normální, mastnou, smíšenou, suchou a citlivou pleť. Každý typ je něčím specifický a charakteristický.

Jaká je mastná problematická pleť?

Mastná problémová pleť je specifická zejména svou vysokou produkcí mazu. Obecně má různé příčiny. Přebytek kožního mazu se projevuje lesklým a mastným povrchem pleti. Nevěřili byste, ale problematická pleť má i své výhody. Jedním z nich je menší výskyt vrásek. Je to proto, že kožní maz má pozitivní vliv na hydrataci kůže.

Vznik nedokonalostí

Mastná pleť je charakterizována rozšířenými póry. Z tohoto důvodu se rychleji upchávají nečistotami z okolí. Postupně se objevují vyrážky, které mohou mít i zánětlivou formu. Mastná problémová pleť se nejčastěji vyznačuje problémem, jakým je akné.

T – zóna jako nejvíce zasažená oblast

Za T – zónu považujeme čelo, nos a bradu. Je to oblast tváře, která je nedokonalostmi nejvíce postižena. Ty vznikají zejména v období puberty, což mají za příčinu hormonální výkyvy. Nedokonalosti pleti mohou být způsobeny i stresem a špatnou životosprávou.

Akné – největší problém?

Vzhledem k nadměrné produkci kožní masti se póry snadno upchávají. To má za následek blokáci vývodů žláz. Z tohoto důvodu vznikají černé tečky, vředky a nakonec akné. Jedná se o problém, kterým trpí zejména dospívající. Nejčastěji se akné objevuje na obličeji, ramenech a zádech.

Největším problémem mastné pleti je však seboroický ekzém nebo také seboroická dermatitida . Tento stav vzniká u kvasinek, které se živí mazem. Později způsobují nepříjemné záněty, které mohou svědět a pálit.

Jaké Larens kosmeceutiká jsou odporučené?

Larens produkty jsou vyvinuty na podporu léčby mastné problematické pleti. Díky těmto přípravkům obnovíte kůži zdravý a dokonalý vzhled. Samozřejmě, základem je, abyste u této pleti používali výrobky, které jsou určeny především pro ní.

Dermo wash – komplex přírodních peptidů

Dermo wash je tekutý přípravek, který obsahuje komplex přírodních peptidů, rybího kolagenu a ektoinu. Je určen k čištění obličeje a těla, a to se týká i mastné problémové pleti. Dermo wash přináší mnoho příznivých účinků. Mezi ně patří dokonalá hydratace, zmírnění podráždění a zarudnutí kůže a také regenerace.

Jemná micelární voda

Mezi Larens produkty, které jsou určeny na problematickou pleť patří i micelární voda. Je určena k čištění obličeje a odličování očí. Jedná se o mimořádně účinný a jemný přípravek. Nedráždí oči a odstraňuje i vodotěsnou řasenku. Micelární voda obsahuje mimo jiné i koloidní stříbro. To působí na pleť antibakteriálně a protizánětlivě.

Larens enzymatický peeling

Enzymatický peeling je založen na bázi tří rostlinných enzymů. Jedná se o vysoce koncentrované složky, které jsou k kůži šetrné. Efektivně odlupují odumřelou kůži, a to bez jakéhokoli tření a podráždění. Enzymatický peeling zlepšuje prokrvení kůže, vyrovnává barevný tón pleti a hydratuje. U mastného problémové pleti se doporučuje používat tento přípravek dvakrát týdně.

Peptidové sérum

Bio peptidový sprej určený k péči o obličej, tělo a vlasy. Je to multifunkční kosmeceutikum, které důkladně regeneruje a vyživuje kůži. Bio peptid sprej obsahuje jedinečné složení. Je založen na patentovaném komplexu biopeptidů. Toto výjimečné sérum posiluje pronikání léčivých látek do buněčné hloubky. To znamená, že regenerace, výživa a ochrana začínají od základů.

Larens Dermo sérum

Larens Dermo sérum je přípravek, který je ideální pro ošetření problematické pleti. Přináší ochranný a regenerační účinek. Dermo sérum příznivě působí na problematickou pleť. Zmírňuje podráždění, zarudnutí a svědění. Aplikace spočívá v aplikaci přípravku na obličej, krk a dekolt ze vzdálenosti 20 – 30 centimetrů. Mimo jiné, Dermo sérum můžete aplikovat kdykoli během dne.

Larens Silver Face Gel

Silver gel zaručuje speciální péči o aknóznou a problematickou pleť. Příznivě působí na začervenání, akné, zánět a těžce se hojíci rány. Má intenzivní antibakteriální a protizánětlivé účinky. Díky jedinečnému složení Silver gel posiluje přirozenou ochrannou bariéru pleti. Podporuje regeneraci a výživu pokožky.

Ultrahydratačný krém

Hydro balanc krém je určen pro všechny typy pleti. Výjimkou není ani mastná problematická pleť. Zajišťuje hloubkové vyživení a hydrataci kůže. Hydro balanc krém ihned po nanesení vyhladí kůži a zanechá příjemný, nemastný film. Dokonce, při dlouhodobém používání se pleť stává pružnou, hladkou a získává zářivý vzhled. Jedná se o revoluční recepturu, která je založena na báze přírodních látek.

Správní péče o mastnou pleť

Důležité je udržovat mastnou pleť v čistotě. To platí zejména pro nejvíce postiženou oblast, jako je T – zóna. Měli byste se vyhnout dalšímu ucpávání pórů. Tak, aby nevznikaly žádné nedokonalosti.

Čištění pleti

Čistění pleti mělo být prováděno každé ráno a večer. Je to důležité i u mastné problematické pleti, kdy se nečistoty zachycují ve zvýšené míře. Používejte přípravky bez alkoholu. Taky mastné pleti neprospívají vysušující prostředky. Ty by mohly způsobit vyšší produkci kožní masti, což by vedlo ke vzniku puchýřů.

Nezapomeňte na tonizování

Po odlíčení byste měli pleť dočistit micelární vodou, která se nanese na vatový tampon. Při čištění pleti pomůže také toner, který je pro mastnou kůži velmi důležitý. Odstraňuje přebytečnou mastnotu a pleti dodává svěžest.

Sérum jako denní rutina

Sérum byste měli zařadit do své každodenní rutiny. Kromě čištění a řešení problematické pleti vám také pomůže s redukcí vrásek. Sérum také slouží k hydrataci, která je nezbytná zejména pro mastnou pleť.

Používejte masky

Pro lepší péči o mastnou problematickou pleť se doporučuje používat masky. Ty by měly být aplikovány nejméně dvakrát týdně. Čisticí maska slouží k hlubokému čištění pórů. To je u mastné pleti velmi důležité z hlediska ucpávání pórů. Měli byste však také používat hydratovací masku, která dokonale hydratuje vaši kůži až do jejích základních struktur.

Zapamatujte si

Mezi nejdůležitější zásady při problematice mastné pleti je nezapomínat na pravidelné čištění. Také byste měli udržovat přirozenou tvorbu mazu pod kontrolou. Je však důležité, abyste používali přípravky, které jsou určeny pro mastnou pleť.